REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
artykuł
Pokaż artykuł
bransoletka dla nastolatki
Witam serdecznie moja mała ma już 13 lat. Pomału przestaje być małą córeczką. W ostatnim czasie częs...
[Poznań] Poznański rynek biurowy przyśpieszaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Poznański rynek biurowy przyśpiesza
Utrzymujące się w Poznaniu duże zainteresowanie powierzchnią biurową zachęca, zarówno inwestorów, ja...
Rohlig SUUS Logistics stawia na Gliwice. Otworzył nowoczesny magazyn typu multicustomerartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics stawia na Gliwice. Otworzył nowoczesny magazyn typu multicustomer
Największy polski operator logistyczny, firma Rohlig SUUS Logistics po raz kolejny zainwestowała w województwie śląskim. Otworzyła w Gliwicach nowoczesny magazyn typu multicustomer o powierzchni 20 tys. mkw. W regionie śląskim SUUS stawia na kompleksowe wsparcie klientów, m.in. w zakresie logistyki kontraktowej, dystrybucji do krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz usług celnych.
Rząd przygotowuje program budowy Drogi Czerwonej. Kluczowe połączenie z portem w Gdyni coraz bliżej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rząd przygotowuje program budowy Drogi Czerwonej. Kluczowe połączenie z portem w Gdyni coraz bliżej [FILM]
Do końca czerwca 2027 roku rząd planuje przyjąć program budowy tzw. Drogi Czerwonej – strategicznego połączenia drogowego prowadzącego do portu w Gdyni. Inwestycja o wartości ponad 4,5 mld zł ma zapewnić nowoczesny i wydajny dostęp do terminala promowego oraz przyszłego portu zewnętrznego, odpowiadając na rosnące potrzeby transportowe i geopolityczne kraju.
Co dalej z budową elektrowni jądrowej w Koninie?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową elektrowni jądrowej w Koninie?
Planowane oddanie pierwszego reaktora to użytku to 2035-36 r., więc po 2030 r., ok. 2030 r. powinny wystartować fizycznie prace budowlane i montażowe – powiedział na komisji sejmowej prezes PGE PAK Energia Jądrowa, Tomasz Nowacki. Dodał, że ew. negatywne rozstrzygnięcie sporu między spółkami KHNP a Westinghouse nie wpłynie na spółkę.
Globalny dostawca z branży motoryzacyjnej inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny dostawca z branży motoryzacyjnej inwestuje w woj. opolskim
Kolejny niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej stawia na województwo opolskie. Spółka Eberspächer Sütrak Poland, należąca do globalnego dostawcy z branży motoryzacyjnej, niemieckiej firmy Eberspächer będzie produkować w tym mieście systemy klimatyzacji do autobusów i autokarów z napędem elektrycznym, hybrydowym i konwencjonalnym. Fabryka zlokalizowana będzie na terenie 7R Park Przylesie w powiecie brzeskim, w pobliżu autostrady A4 i granicy województwa opolskiego i dolnośląskiego.
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódceartykuł
Pokaż artykuł
Japońsko-amerykańska firma MonoSol otworzyła fabrykę w Zimnej Wódce
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE. S.A.). W jednej z najszybciej rozwijających się gmin w Polsce - gminie Ujazd - w poniedziałek 14 kwietnia zakład produkcyjny otworzyła japońsko-amerykańska firma MonoSol.
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetargartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetarg
Dziś został rozstrzygnięty przetarg na zakup 300 nowych wagonów, z prawem opcji na dodatkowe 150, dla PKP Intercity. To największy w historii przewoźnika, pod względem liczby pojazdów, przetarg taborowy. Za realizację projektu o wartości 4 238 580 000,00 zł brutto (6 357 870 000,00 zł brutto z opcją) odpowiadać będzie firma H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
firma
Pokaż firmę
Elektroskandia
Poznań, Dziadoszańska
RWE rozpoczyna w Polsce budowę nowej, dużej farmy fotowoltaicznejartykuł
Pokaż artykuł
RWE rozpoczyna w Polsce budowę nowej, dużej farmy fotowoltaicznej
RWE z sukcesami kontynuuje rozwój swojej działalności w zakresie energii słonecznej w Polsce. Po uruchomieniu w czerwcu farmy fotowoltaicznej Bojanowo z planowanej budowy portfela projektów o łącznej mocy ponad 100 megawatów (MWac), firma rozpoczęła budowę kolejnej wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce. Około 40 000 naziemnych modułów fotowoltaicznych zostanie zainstalowanych w gminie Deszczno (województwo lubuskie) w zachodniej Polsce.
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwąartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PSE zaakceptowało tzw. finansową decyzję inwestycyjną (ang. Financial Investment Decision, FID) na budowę Harmony Link. Będzie to drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą. Jego uruchomienie jest planowane na 2030 r. – poinformowały w poniedziałek 23 grudnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Jest pozwolenie na budowę metra na warszawskim Bemowieartykuł
Pokaż artykuł
Jest pozwolenie na budowę metra na warszawskim Bemowie
Jest szansa, że w końcu ruszy budowa kolejnego odcinka warszawskiego metra. Wojewoda mazowiecki wydał właśnie pozwolenie na budowę odcinka na Bemowie. W ramach III etapu przewidziano realizację odcinka zachodniego, który obejmie realizację stacji C01: ul. Sochaczewska / ul. Połczyńska. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Na Dolnym Śląsku powstanie nowa, wielka komunalna farma fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie nowa, wielka komunalna farma fotowoltaiczna
W województwie dolnośląskim powstanie nowa, wielka komunalna farma fotowoltaiczna. Inwestycja zostanie zrealizowana w liczącym ponad 31 tysięcy mieszkańców Dzierżoniowie. Wyprodukowana przez nią energia pokryje 60% zapotrzebowania całego oświetlenia ulicznego w tym mieście.
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
APS Energia otwiera biuro R&D w Bydgoszczy
Polska firma APS Energia rozbudowuje Dział Trakcji i Transportu i otwiera Biuro R&D w Bydgoszczy. Zespół inżynierów będzie projektował nowe rozwiązania m.in. dla tramwajów, wagonów metra, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw i wagonów.
[Dolny Śląsk] WSSE "Invest-Park" z nowymi inwestorami i reinwestycjamiartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] WSSE "Invest-Park" z nowymi inwestorami i reinwestycjami
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" podsumowała 2017 r. Pojawili się nowi inwestor...
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryce
Universal Global Electronics, spółka zależna USI, przejmie 60% udziałów w Chung Hong Electronics Pol...
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja łódzkiej Fuzji wchodzi w kolejny etap [FILM + ZDJĘCIA]
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo-handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjneartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity ogłosiło wielki przetarg na piętrowe elektryczne zespoły trakcyjne
PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 42-piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń krajowych, z możliwością domówienia kolejnych 30 pociągów. To pierwsze tego typu pojazdy w parku taborowym przewoźnika i największe zamówienie, biorąc pod uwagę obejmującą go liczbę pociągów zespolonych oraz wartość – prawie 10 mld zł brutto w opcji podstawowej.
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!
Zniknie kolejne zaniedbane miejsce w centrum, przynoszące od wielu lat wstyd stolicy? Rozpadający się gmach dawnej Fabryki Garbarskiej Temler i Szwede przy ul. Okopowej 78 na warszawskiej Woli, od lat stojący pusty, trafi na sprzedaż. To najdroższa działka, którą obecnie dysponuje stolica.
REKLAMA